خانه » اخبار

اخبار

نگاهی به خانه پژوهشگری که کتابخانه محله شد

نگاهی به خانه پژوهشگری که کتابخانه محله شد

خانه‌ای در محله نارمک، میدان پنجاه و هشتم؛ دکتر شهیدی حدود ۳۰ سال در این خانه می‌زیست تا این‌که سال ۱۳۷۴ آن را وقف کرد تا کتابخانه‌ای شود برای آیندگان، برای بیشتر خواندن و بهتر آموختن. بنای اصلی خانه را همچنان دست‌نخورده نگه داشتند و کم‌کم قفسه‌های کتاب به آن افزوده شد تا رویای این پژوهشگر خوشفکر به ثمر برسد. ... ادامه مطلب »

اما فرهنگ چیزی نیست که ….

اما فرهنگ چیزی نیست که ….

۲۳ دی؛ سالروز درگذشت علامه سید جعفر شهیدی   خانه ۵۷۰ متری در محله نارمک تهران که یادآوری زندگی آرام چهره‌ای ماندگار و استادی علامه است، میزبان شهروندان تهرانی از کودک تا مسن است تا گامی در راه دغدغه‌ای فرهنگی باشد که بر تارک آن نقش بسته است. اینجا در محدوده‌ای معروف به چهار راه تلفنخانه، میدان ۵۸ در شرق ... ادامه مطلب »

آشنایی با کتابخانه علامه سید جعفر شهیدی

آشنایی با کتابخانه علامه سید جعفر شهیدی

کتابخانه عمومی علامه سید جعفر شهیدی در سال ۱۳۷۴ در محل منزل شخصی دکتر شهیدی راه‌اندازی شد و مدیریت آن بر عهده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قرار گرفت.   به گزارش همشهری آنلاین، در کتابخانه عمومی علامه سید جعفر شهیدی، ۲۸ هزار جلد کتاب در دسترس است که علاوه بر کتاب‌های اهدایی دکتر شهیدی، کتاب‌های مرجع و عمومی چاپی ... ادامه مطلب »

رونمایی ازمستند پرتره استاد شهیدی پس از هفت سال

رونمایی ازمستند پرتره استاد شهیدی پس از هفت سال

به گزارش شبکه خبری فرهنگ و هنر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این مراسم که عصر چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۳ با حضور چهره‌های فرهنگی و علمی چون دکتر شکوفه شهیدی فرزند دکتر سیدجعفر شهیدی، دکتر مهدخت‌ معین فرزند دکتر محمد معین، چهره‌آزاد بهار فرزند ملک‌الشعرای بهار، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند ... ادامه مطلب »